دستگاه اندازه گیری سه بعدی

سری FLY

سری FLY دستگاه اندازه گیری سه بعدی CNC می باشد که از تجهیزات اندازه گیری انعطاف پذیر بسیار دقیق بوده  و قادر به اندازه گیری و کنترل قطعات با سرعت بالا می باشد . این دستگاه با نصب پراب های مختلف می تواند اندازه گیری قطعات را با سرعت و دقتی بالا انجام دهد.

دستگاه های FLY با سه نوع ساختار می توانند به صورت گسترده ای نیازهای اندازه گیری کاربران را برآورده کنند.

ساختار دروازه ای متحرک و میزکار یکپارچه این نوع CMM کمک می کند که قطعات سنگین و حجیم را به راحتی بر روی دستگاه قرار داد یا برداشت .

طراحی ضــد لرزش حرکتی در سیستم انتقال حرکت محورها باعث می گردد تا در زمان حرکت ، اثر لرزش دستگاه روی دقت اندازه گیری به حداقل برسد.

استفاده از تسمه های تایمینگ با کیفیت بالا در سه محور، نه تنها سرعت بالا را در دستگاه میسر می سازد بلکه با کاهش اینرسی دورانی می تواند باعث شتاب گیری بهتر در دستگاه های با ابعاد بزرگتر گردد .

میزهای گرانیتی استفاده شده دراین دستگاه ها با جدیدترین روش و از بهترین نوع سنگ گرانیت ساخته شده است.

طراحی خاص درساخت بالانس محور Z باعث حرکت روان تر این محور در دستگاه شده است . این امر باعث کاهش خطا در ارتفاع های مختلف محور Z می گردد.

سیلندر بالانس محور Z که به صورت سفارشی توسط شرکت Festo آلمان ساخته شده است ، با اصطکاک کم و کیفیت بالا پایداری محور Z را در هنگام حرکت بهبود می بخشد. 

سیستم کنترل الکترونیکی میزان فشار هوای ورودی به سیستم پنوماتیک دستگاه ، باعث می شود میزان دبی هوای ورودی بردقت اندازه گیری به حداقل برسد . 

انتقال دهنده قدرت محورها ، دارای اصطکاک کم و بدون صدا بوده که باعث انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان بیشتر در حرکت محورها می گردد.

keyboard_arrow_up